KONTAKT:
promocja@nowadeba.pl
tel. (15) 846 26 71 w. 303w 2012 roku stronę Militariady odwiedziło
7 594 gościIMPREZY TOWARZYSZĄCE

Zlot samochodów PRL

Aktualności


kwiecień 2012
MILITARNIE I INTERAKTYWNIE

MILITARNIE I INTERAKTYWNIE
Nowa Dęba zaprasza na czwartą edycję „Militariady”

Jazda pojazdem wojskowym, szermierka na bagnety, rozminowywanie przy pomocy wykrywacza metalu, zawody strzeleckie z replik broni - to tylko kilka z całego szeregu atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy na początku czerwca odwiedzą Nową Dębę podczas czwartej edycji „Militriady”.

Tegoroczna „Militariada” odbędzie się w dniach 2 i 3 czerwca, tradycyjnie na terenach nad Zalewem.

Na gości czekają m.in. prezentacje sprzętu i wyposażenia jednostek Sił Zbrojnych RP – w tym także ciężki sprzęt pancerny z 1 Batalionu Czołgów wchodzącego w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Ponadto sprzęt i wyposażenie wojskowe – współczesne i historyczne, polskie i zagraniczne – zaprezentują grupy historyczne i airsoftowe. W sobotę i niedzielę zaplanowano także pokazy dynamiczne jednostek wojskowych i grup rekonstrukcyjnych.

Ale pokazy i prezentacje to tylko część atrakcji. Chcemy by odwiedzający „Militariadę 2012” nie tylko zobaczyli prezentowany sprzęt wojskowy ale także mogli spróbować choć na chwilę poczuć jak żyli i walczyli żołnierze w różnych epokach i częściach świata – podkreśla burmistrz Wiesław Ordon.

Na tych, którzy w pierwszy czerwcowy weekend przybędą na „Miliatriadę 2012”, czekają nierzadko bardzo nietypowe atrakcje. Każdy będzie mógł na przykład spróbować swych sił w szermierce na bagnety. Przed wojną była to popularna wśród wojskowych dyscyplina sportowa – mówi Paweł Murawski, dowódca grupy rekonstruującej pododdział kolarzy Wojska Polskiego z 1939 roku. Podczas „Militariady” zorganizujemy pokazy, szkolenie i zawody w tej dyscyplinie. Ale uprzedzam, to trudna sztuka – dodaje Paweł Murawski.

Podczas „Militariady 2012” będzie można także nauczyć się posługiwania się wykrywaczem min, wziąć udział w zawodach w strzelaniu dynamicznym czy snajperskim z replik broni a także strzelić z łuku szkockiego i nauczyć posługiwania się rapierem. Specjalna strzelnica czekać będzie na najmłodszych amatorów militariów a na zwycięzców w konkursach i zawodach czekać będę cenne nagrody rzeczowe, militarne gadżety ale także przejażdżki pojazdami wojskowymi.

„Militariada 2012” to oczywiście także koncerty muzyczne. Sobotnie koncerty podsumuje występ zespołu Łzy, natomiast w niedzielę gwiazdą wieczoru będzie Zbigniew Wodecki.

Lista atrakcji nie jest jeszcze zamknięta - mówi burmistrz Ordon – dlatego zapraszamy grupy rekonstrukcyjne i pasjonatów militariów do zgłoszenia swojego udziału w tegorocznej Militariadzie, a wszystkich już dziś zapraszamy w pierwszy czerwcowy weekend na tereny nad Zalewem w Nowej Dębie.

Organizatorzy
«« powrót